Domů

Domů > Články > Magistrát se ptal vozíčkářů na názor

info@bezbarier.cz

Magistrát se ptal vozíčkářů na názor

   Plzeň - Informační brožury o bezbariérových objektech v centru města připravuje v těchto dnech plzeňský magistrát a informační centrum. Na pomoc si přizvaly i zástupce vozíčkářů z komise pro bariéry při Svazu tělesně postižených Plzeň.
První infobrožury se mají objevit již počátkem dubna.

"Chceme brožury distribuovat na informačních střediscích na náměstí Republiky a na hlavním nádraží, a to do začátku turistické olympiády. Ta je plánována na letošní léto," říká Jana Komišová z oddělení prezentace a marketingu magistrátu.

A jak bude informační materiál vypadat?
"Jde o mapku, ve které jsou označena místa ve středu Plzně, do kterých se vozíčkáři bez problému dostanou a mohou se zde i bez problémů pohybovat," upřesňuje Komišová, podle které byly konzultace s vozíčkáři velmi přínosné.
"Nechtěli jsme připravit nějaké materiály od stolu, a proto jsme návrhy a připomínky zdravotně postižených vřele uvítali," dodává pracovnice magistrátu.
V centru města je situace podle Jaroslavy Mossóczyové ze sdružení vozíčkářů Plzeňska poměrně dobrá.
"Je zde relativně dost objektů bez bariér a pomalu přibývají další. Situace se postupně vyvíjí a zlepšuje i v okrajových čtvrtích města, jako je například budova IV. polikliniky na Doubravce," říká Mossóczyová.


Zdroj: Plzeňský deník

Doporučené rozlišení 800x600, MSIE 5.0.