Domů

Domů > Články > HOSPIMEDICA - technické elektronické novinky pro překování bariér

info@bezbarier.cz


Quckie_Rehab_QR-IR

Quckie_Rehab_QR-IR

I4Control®


HOSPIMEDICA - technické elektronické novinky pro překování bariér

   Z letošního ročníku brněnského veletrhu Hospimedica 2006 je možné si odnést hned několik poznatků, jak je možno za pomocí elektroniky a IT překonávat bariéry. K již tradičním internetovým projektům pro lidi se specifickými potřebami přistupuje slušná řádka HW a HW+SW aplikací pro doslovné přeskočení bariér.
Přímo žhavým tělískem je nadstavba pro ovladače el. vozíků pro ovládání elektrického vybavení bytu. Firma SunriseMedical.představuje ke svým vozíkům ve spojení s f. Gewa ovladač QuckeiRehab s QR-IR velkoplošným zobarzovačem . Tato nadstavba na standardní ovladač umožňuje pomocí infračerveného systému (IR) ovládat přes zásuvku s IR příjmem domácí spotřebiče. Dokonce je možné přes PS/2 rozhraní komunikovat s počítačem. Podle některých informací je zařízení dokonce schopno pomocí IR ovládat televizi. To všechno v decentním provedení á la PDA s propojením na ovládání s joystickem pro pohyb vozíku.
Na Internetově (e-cafe v rámci doprovodné akce veletrhu) je naopa k vidění několi slibně se rozvíjejících projektů pro ovládání počítačem. Poprvé se na akci objevilo již dříve oceněné ovládání okem (I4Control®) či zajímavá kombinace hlasového ovládání PS MyVoice v kombinaci s psacími programy sdružení Petit.


Karel Ryšavý
rysavy@bezbarier.czQuckie_Rehab_QR-IR

Quckie_Rehab_QR-IR

MyVoice


Doporučené rozlišení 800x600, MSIE 5.0.