Domů

Domů > Články > 2. setkání IS

info@bezbarier.cz


 

II. SETKÁNÍ INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ
PRO ZPS

Na pozvání sdružení KŘIŽOVATKA.CZ se také náše sdružení BEZBARIER.CZ zůčastnilo v pátek 22. června v Kongresovém centru v Praze II. setkání tvůrců informačních systémů pro postižené. Zůčastnili se rovněž zástupci těchto projektů: Bez bariér.cz - Brno, Křižovatka.cz - Praha, Infoposel.cz - Brno, Nadace VIA - Praha, InternetPoradna.cz - Olomouc, BMI (Brezen.CZ) - Praha.

Po složité a bouřlivé diskuzi došlo nakonec k odsouhlasení návrhu, který byl přednesen na 1. setkání v Brně a bylo rozhodnuto o založení Asociace informačních systémů pro postižené (pracovní název).

Tato nově vzniklá asociace by se měla stát zřizovatelem nové internetové domény (jejíž název se hledá), na které by se soustředil informační obsah jednotlivých zúčastněných projektů - členů asociace, ze kterého by návštěvníci byli dál přesměrováváni na weby zúčastněných projektů.

A na závěr to nejdůležitější - v sobotu 22. září 2001 v 10:30 se v KCP v Klubu E odehraje největší událost v dějinách české informatiky pro postižené. Sdružení Křižovatka.cz a nově zakládaná asociace pořádají odbornou konferenci na téma INTERNET A INFORMAČNÍ SYSTÉMY PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ. Byli bychom rádi, kdyby konference dopadla tak dobře, že se její každoroční opakování stane dobrou tradicí spojeného českého internetu pro zdravotně postižené. Očekáváme účast cca 60-70 osob z celé ČR.

Proto vyzýváme všechny projekty a zájemce, kteří mají chuť udělat něco pro informovanost v oblasti zdravotně handicapovaných, aby se připojili a přihlásili se na zářiové setkání.

Karel Ryšavý
info@bezbarier.cz
Doporučené rozlišení 800x600, MSIE 5.0.