Domů

Domů > Články > Kujebácká show - jaro 2001

info@bezbarier.czKUJEBÁCKÁ SHOW - JARO 2001

Když nás členové Parníku pozvali na Kujebáckou show, neměli jsme potuchy o tom, co si pod tím představit. Nicméně jsme v sobotu 28. 4. 2001 vyrazili do restaurantu Trucker, který se nalézá kousek za Vysokým Mýtem, abysme se letos této akce zúčastnili i my. Letos píšu úmyslně, protože Kujebácká show má svou tradici. Koná se vždy na podzim a zjara a pořádá ji občanské osdružení Na Káře. Tento večírek "Kárařů" byl již čtvrtý v řadě a měl podtext tématu "Žena - muž, muž - žena", pod čímž jsme si prý měli představit, co chceme.

Po vyhledání Truckeru se nám spousta věcí začala postupně osvětlovat. Téma bylo zvoleno tak rafinovaně, že hned při uvítání jsme si v našem "normálním ohozu" museli připadat mírně řečeno trapně, když se z jinak celkem pěkné šťabajzny záhy vyklubal chlupatec a paní Bisová připomínala uličníka, vybírajícího peníze kdoví na co. Já osobně můžu říct, že ze mě ostych spadl až v lokále, kde jsme se ztratili v davu.

Na této neortodoxní akci byla mimo jiné jistě velmi příjemnou složkou živá hudba v podání formace Framal. Kluci hráli pěkně, pivko i jiné laskominy tekly proudem a opékalo se prasátko. Kdo by odolal? Uprostřed večera, dá-li se vůbec střed hledat v něčem takto časově jen mírně omezeném, došlo k vyhlášení soutěže zřejmě o nejkrásnější "ženu - muže, muže - ženu", jejíž výsledek mi unikl jen proto, že jsem se zrovna velmi dobře bavil mimo centrum dění. Ani tato skutečnost však v mých očích neubrala velkolepému večeru na kráse.

Mám-li být upřímný, musím přiznat, že způsob, jakým se baví (ať už relativně zdraví či relativně postižení) v Mýtě mě doslova nadchl a sám jsem jím byl až příjemně zaskočen. Myslím, že fotodokumentace naše i samotných Mýťáků řekne víc. Věřím že na příští Kujebácké show se znovu setkáme, protože sdružení Na Káře zve všechny (více se možná dozvíte přímo na stránkách sdružení). Závěrem bych chtěl za sebe i za nás všechny v Bez bariér poděkovat nejen Parníku, že nás na tuto akci upozornili, ale i "Kárařům" za to, že ji pořádají a tím výrazně přispívají k pohodě, které není nikdy nazbyt.

Hynek Latta
lattah@bezbarier.cz


Doporučené rozlišení 800x600, MSIE 5.0.